V roce 2000 jsem na pozemku poprvé začal vysazovat remízky a háje. Tak vznikl první březový háj a borový háj. Břízy jsem získal velmi snadným způsobem. V jedné průmyslové zóně byla na silničních panelech navrstvená škvára, kde se uchytily náletové břízy. Poměrně vzrostlé stromy se daly jednoduše bez poškození kořenového systému vytáhnout a přesadit. Symbióza kořenového systému a hub na sebe nenechala dlouho čekat a k dnešnímu dni se již nedají spočítat košíky kozáka březového, které jsem takto sklízel.
Pod borovicemi se objevili a dosud rostou klouzci. S dalším vysazováním užitkového lesa v jiné části zahrady se tentýž efekt opakoval.
Dalším druhem velmi chutné houby, která se tady na zahradě čas od času objeví, je muchomůrka růžová. Stalo se, že pod dubem u rybníka se již dvakrát našel hřib pravý. Žampiony rostou poměrně běžně na louce. Pod habry u jezírka se najde kozák habrový.
V roce 2016 jsem se inspiroval videem na YouTube, jak pěstovat hlívu ústřičnou. Zhruba 6-ti minutové video mě zaujalo natolik, že jsem vynaložil několik hodin práce, abych zhotovil vše potřebné a pěstování hlívy ústřičné na kmenech stromů se mohlo stát realitou.
Rovněž jsem experimentoval s takzvanými klepátky, která jsou popsaná v knize Seppa Holzera a slouží k množení klasických hub. Výsledek však pro mne nebyl zcela přesvědčující.